Malarz polski, XIX w. (przyp. Januaremu Suchodolskiemu), Napoleon po bitwie pod Jeną

28 000,00 zł

olej/płótno, 42,5 x 56,5 cm

Scena przedstawia Napoleona po bitwie pod Jeną – Auersted (14.X. 1806 r. ) wśród swoich oficerów i wodzów, m.in. – Murata, marszałka Neya, oficera kirasjerów. Napoleon dyktuje adiutantowi straty wojenne wroga. Pole bitwy usłane jest poległymi Prusakami.