Skup obrazów i innych dzieł sztuki

JAK SPRZEDAĆ OBIEKT NA AUKCJI:

Sprzedaż w naszym domu aukcyjnym jest niezwykle prosta.

Oto kilka kroków, które musisz wykonać, zanim Twój obiekt trafi na aukcję:

Jeżeli posiadasz jakiś cenny przedmiot, wyślij nam po prostu jego zdjęcie wraz z opisem oraz pełną dokumentacją. Uwzględnij wymiary, wagę, najlepiej sfotografuj przedmiot z kilku stron.

Z naszym biurem skontaktujesz się:

-        drogą elektroniczną na adres: biuro@domaukcyjnypanorama.pl

-        możesz przyjść do nas osobiście od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00-18:00 do Centrum Handlowego Panorama (lokal 122) w Warszawie (po wcześniejszym umówieniu spotkania z ekspertem pod numerem telefonu: 500 545 550)

-        poprzez formularz dostępny na stronie internetowej

-        pocztą tradycyjną (Centrum Handlowe al. Witosa 31, lok 122,  00-710 Warszawa).

Na podstawie fotografii wraz z dokładnym opisem (wymiary, waga, naklejki aukcyjne, informacje o proweniencji) nasi specjaliści bezpłatnie dokonają wstępnej wyceny.

Jeżeli będziemy zainteresowani przyjęciem obiektu, odezwiemy się w terminie do 14 dni, informację zwrotną otrzymasz telefonicznie bądź na adres e-mail.

Poprosimy o dostarczenie obiektu osobiście do naszej siedziby.

Uzgodnimy warunki sprzedaży, a następnie podpiszemy tymczasową umowę przyjęcia do sprzedaży.

Obiekt zostanie poddany dogłębnej analizie przez naszych ekspertów, którzy sprawdzą go pod kątem autentyczności, ocienią stan zachowania i proweniencję. Przyjęty przez nas przedmiot zostanie sfotografowany, dokładnie opisany i umieszczony w katalogu aukcyjnym lub/i stronie internetowej Domu Aukcyjnego Panorama. Minimum 2 tygodnie przed planowaną aukcją pojawi się na wystawie przedaukcyjnej w galerii Domu Aukcyjnego Panorama.

Następnie podpiszemy umowę komisową.

Za sprzedane obiekty zapłatę otrzymasz: gotówką, przelewem bankowym lub przekazem pocztowym do 24 dni roboczych od daty otrzymania przez Dom Aukcyjny Panorama pełnej kwoty sprzedaży obiektu .

Obiekty, które nie znajdą się w naszej ofercie aukcyjnej, aby mogły  jak najszybciej zostać przedstawione klientom, trafią do sprzedaży bezpośredniej w galerii oraz na stronie internetowej www.domaukcyjnypanorama.pl

                                       Dom Aukcyjny zastrzega sobie prawo do wycofania obiektów ze sprzedaży aukcyjnej bez podania przyczyny i nie ponosi z tego tytułu żadnej odpowiedzialności.

Skup dzieł sztuki

Podejmując decyzję o sprzedaży dzieła sztuki nie należy działać pochopnie. Powinna być to świadoma transakcja, uwzględniająca aktualną cenę rynkową. Zawsze warto zdecydować się na pomoc specjalisty – nie należy w tym wypadku stawiać na półśrodki i niepewną sprzedaż, niezależnie od tego, czy chcemy sprzedać naprawdę wartościowy obraz, czy jedynie dzieło o wartości sentymentalnej.

Skup obrazów olejnych

Jeśli chodzi o skup obrazów, Warszawa oferuje rozmaite stawki. Należy zachować szczególną czujność, gdy sprzedawcy bez odpowiednich kwalifikacji proponują skup starych obrazów bez rzetelnej wyceny. Dzieła sztuki warto pozostawiać w rękach tych, dla których skup obrazów olejnych, akwareli czy grafik to część wielu pomyślnie przeprowadzonych wcześniej transakcji. Warszawa posiada pod tym względem kilka zaufanych placówek, a wśród nich dom aukcyjny Panorama. Prowadzimy bowiem specjalistyczny skup obrazów – zarówno starych, jak i nowych dzieł sztuki.

Cały proces sprzedaży rozpoczyna się w momencie dostarczenia do nas dokładnej dokumentacji dotyczącej sprzedawanego przedmiotu: fotografii, opisu i wymiarów. Zgłoszenie można przesłać zarówno drogą internetową, poprzez pocztę tradycyjną, jak i zostawić je osobiście w naszej placówce. Pracownicy prowadzący skup obrazów oceniają wartość danego dzieła sztuki i przeprowadzają wstępną wycenę. Warto jednak pamiętać, że Dom Aukcyjny Panorama daje przede wszystkim możliwość wystawiania obiektów na aukcjach sztuki. W trosce o bezpieczeństwo transakcji podpisujemy zawsze tymczasową umowę przyjęcia do sprzedaży. Dopiero wówczas eksperci sprawdzają dokładnie autentyczność, stan danego dzieła oraz umieszczają informacje na jego temat w katalogu aukcyjnym. Zainteresowanym szybką transakcją polecamy sprzedaż obrazu do skupu bez oczekiwania na aukcję. Wystawianie na aukcji jest natomiast interesującym rozwiązaniem, umożliwiającym wzrost ceny obrazu w trakcie licytacji. Zapraszamy do zadawania pytań drogą telefoniczną i oraz odwiedzenia naszej siedziby, gdzie przyjmujemy obiekty na umowę komisu oraz prowadzimy skup obrazów (Warszawa, Al. Witosa 31 lok. 122 to nasz adres).