Uzyskasz tu odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. Sprawdź je zanim się z nami skontaktujesz.

Ile wynosi opłata aukcyjna od kupującego?

Nasza opłata aukcyjna od kupującego należy do najniższych na rynku. Wynosi ona dokładnie 12% ceny wylicytowanej plus VAT za obiekty ze wszystkich departamentów oraz wyjątkowo w przypadku licytacji nieruchomości opłata aukcyjna wynosi jedynie 3% plus VAT.

Czy przyjmujecie Państwo wszystkie zgłoszone przez klientów obiekty do sprzedaży aukcyjnej?

Zdecydowanie nie. Na naszych aukcjach pojawiają się tylko wybrane przez nas starannie wyselekcjonowane przedmioty, których poszukują nasi klienci oraz kolekcjonerzy.

Ile czasu przed aukcją mogę zgłosić sekretną ofertę?

Sekretną ofertę można zgłaszać maksymalnie do godziny 12:00 w dniu, w którym organizowana jest aukcja.

Jak długo muszę czekać na wycenę mojego obiektu przez Dom Aukcyjny?

Zawsze staramy się to wykonać najszybciej jak to możliwe, jednak wielokrotnie potrzebna jest konsultacja z większą liczbą ekspertów, jednak nawet przy trudniejszych sprawach staramy się dać odpowiedź klientowi w przeciągu maksymalnie 14 dni od wysłania do nas zapytania.

To będzie moja pierwsza licytacja w domu aukcyjnym. Co muszę zrobić, żeby sprawnie przebrnąć przez wszystkie procedury?

Wszystko zależy od tego, czy będziesz licytował osobiście, czy złożysz pisemne zlecenie licytacji. W obu przypadkach wymagamy jednak przedłożenia kopii dokumentu potwierdzającego tożsamość (dowód osobisty lub paszport) oraz danych karty kredytowej (jeżeli jej nie posiadasz, poprosimy o wpłacenie wadium w wysokości 1000 zł). Przed przystąpieniem do aukcji osobiście, będziesz musiał zarejestrować się min. 15 minut wcześniej. Jeżeli chcesz zlecić licytację, rejestracji dokonamy na postawie wysłanego formularza zlecenia licytacji, który powinien wpłynąć do nas najpóźniej do godziny 12:00 w dniu, w którym organizowana jest aukcja.

Gdzie mogę zapoznać się z obiektami oferowanymi na aukcji?

Minimum 14 dni przed każdą aukcją, jej przyszli uczestnicy mają możliwość zapoznania się z ofertą na wystawie przedaukcyjnej, która jest czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00-18:00 w Centrum Handlowym Panorama przy Al. Witosa 31 lok. 122 w Warszawie. Szczegółowo opisane obiekty wraz z wyraźnymi fotografiami można również odnaleźć w katalogu aukcji, dostępnym zarówno w formie drukowanej, jak i elektronicznej (pdf) na stronie www.domaukcyjnypanorama.pl.

Czy mogę wziąć udział w aukcji jeżeli nie posiadam karty kredytowej?

Oczywiście, konieczne jednak będzie wpłacenie wadium w wysokości 1000 zł, które zwrócimy Ci, jeżeli nie wylicytujesz żadnego obiektu.

Mam w domu wiekowy mebel, co muszę zrobić, żeby sprzedać go na aukcji?

Przede wszystkim zrób zdjęcia z kilku stron i dokładnie zmierz mebel. Fotografie wraz z opisem wyślij nam w formie elektronicznej na adres: biuro@domaukcyjnypanorama.pl, poczta tradycyjną na adres naszego biura w Centrum Handlowym Panorama przy Al. Witosa 31, 00-710 Warszawa lub umów spotkanie z ekspertem pod numerem: 500 545 550 i odwiedź nas osobiście.

Czy dostarczony przeze mnie przedmiot jest u Państwa bezpieczny?

Oczywiście, wszystkie obiekty, jakie przyjmujemy na aukcję objęte są ubezpieczeniem od kradzieży oraz zniszczenia zgodnie z umową zawartą z towarzystwem ubezpieczeniowym WARTA.

W jakim terminie i w jakiej formie otrzymam pieniądze za sprzedany na aukcji obiekt?

Pieniądze wypłacimy gotówką lub przelewem na konto bankowe po upływie 24 h roboczych od daty zaksięgowania przez dom aukcyjny pełnej kwoty za obiekt od kupującego.

W jakim czasie muszę zapłacić za wylicytowany obiekt?

Płatności należy uregulować w ciągu 10 dni od daty aukcji (w gotówce, kartą lub przelewem bankowym).

Gdzie znajdę formularz zlecenia licytacji?

Formularz zlecenia licytacji możesz pobrać ze strony internetowej: www.domaukcyjnypanorama.pl, znajdziesz go również w katalogu aukcji i w naszej siedzibie w Centrum Handlowym przy Al. Witosa 31 lok 122 w Warszawie.

Pod jakim numerem telefonu umówię spotkanie z ekspertem?

Proszę kontaktować się z naszym biurem pod numerem: 500 545 550.

Nie mogę przyjść na aukcję osobiście, czy są inne sposoby, aby wziąć udział w licytacji?

Tak, oferujemy naszym klientom możliwość zlecenia licytacji. Możesz licytować telefonicznie – nasz pracownik skontaktuje się z Tobą tuż przed rozpoczęciem licytacji interesującego Cię przedmiotu, lub pozostawić sekretną ofertęw tym celu ustal maksymalną kwotę, do której chcesz licytować, a nasz pracownik zrobi wszystko, żebyś kupił wymarzony przedmiot za najniższą możliwą cenę.

Kiedy mogę odebrać wylicytowany na aukcji przedmiot?

Po odbiór obiektu należy się zgłosić w ciągu 30 dni od momentu zaksięgowania za niego pełnej opłaty.

Co się stanie jeżeli za wylicytowany przedmiot zapłacę po upływie 10 dni od daty aukcji?

Dom Aukcyjny obciąży kartę płatniczą/kredytową kupującego opłatą aukcyjną oraz prowizją od sprzedającego.

Wygrałem licytację – czy mogę jeszcze zrezygnować?

Uderzenie młotkiem przez Aukcjonera pieczętuje umowę kupna-sprzedaży między licytującym a domem aukcyjnym. Od tej chwili jesteś zobowiązany do uiszczenia pełnej kwoty za wylicytowany przedmiot (powiększonej o opłatę aukcyjną + VAT) w ciągu 10 dni od daty aukcji i nie masz możliwości odstąpienia od umowy. Prosimy o przemyślane decyzje.

Oddałem obiekt na aukcję – czy mogę go odebrać przed aukcją?

Jeżeli przedmiot zostanie przyjęty do sprzedaży aukcyjnej nie ma możliwości wycofania go przed datą aukcji i datą kończącą wystawę poaukcyjną. Umowa może zostać rozwiązana wcześniej jedynie za karą umowną w wysokości 10 % ustalonej ceny wywoławczej obiektu.

Zmieniłem zdanie i chcę oddać wylicytowany przedmiot. Czy mam możliwość odstąpienia od umowy?

Uderzenie młotkiem przez Aukcjonera pieczętuje umowę kupna-sprzedaży między licytującym a domem aukcyjnym. Od tej chwili nie masz możliwości odstąpienia od umowy. Prosimy o przemyślane decyzje.

Nie mogę odebrać wylicytowanego obiektu osobiście. Czy istnieje możliwość zorganizowania transportu?

Jak najbardziej, proszę jednak pamiętać, że wszelkie koszty związane z wysyłką, zapakowaniem obiektu i ubezpieczeniem leżą po stronie kupującego.