Katalogi aukcyjne

Kiedy już podejmiemy decyzję o udziale w aukcji, należy przygotować się do niego odpowiednio wcześniej. Zawsze możemy skorzystać z pomocy profesjonalistów i wyjaśnić wcześniej wszelkie niepewności, jednak dobrze jest osobiście zapoznać się we wcześniejszym terminie z wystawianymi dziełami. Z pomocą przychodzą katalogi aukcyjne wydawane przez dom aukcyjny Panorama w formie papierowej bądź cyfrowej.

Katalogi aukcyjne są zbiorami obiektów wystawionych na danej aukcji. Przed rozpoczęciem licytacji kolekcjonerzy zamawiają katalogi aukcyjne, by zapoznać się z dokładnym opisem i fotografiami zbioru. W środku pojawiają się także informacje biograficzne o autorach, ceny wywoławcze oraz szereg innych ważnych danych. Umieszczane w nim porady oraz opisy pochodzą ze sprawdzonych źródeł i są przygotowywane przez ekspertów. Ponadto zawierają także treści ważne z punktu widzenia zarówno wytrawnego kolekcjonera, jak i uczestnika wydarzenia, który nie planuje zakupu. Katalogi aukcyjne zawierają również szczegółowy regulamin aukcji.

Aby otrzymać katalog wcześniej, należy złożyć zamówienie poprzez odpowiedni formularz znajdujący się na stronie naszego domu aukcyjnego. Choć coraz częściej pojawia się możliwość skorzystania z katalogu online, w którym znajdują się wszystkie niezbędne informacje, to jednak wiele osób decyduje się także na posiadanie formy papierowej. Zarówno katalog papierowy, jak i jego elektroniczna wersja pozwala na sprawdzanie w przyszłości cen sprzedaży obiektów oraz stanowi pamiątkę z aukcji.