Adolf Gustav Schuhknecht (1889 Reichenbach im Vogtland, Niemcy – 1963 Rotenburg, Niemcy)

2 000,00 zł

Pejzaż

olej/płótno, 60,5 x 80 cm

sygn. l.d.: 'Adolf Schuhknecht'

artysta niemiecki, samouk. Jego zamiłowanie do malarstwa skłoniło go do licznych podróży artystycznych po Europie – dotarł m.in. do Grecji, Włoch, Egiptu, krajów skandynawskich i Ameryki Południowej. W 1944 roku Schuhknecht przeniósł się do Rotenburga. Malował pejzaże, najczęściej ukazujące widoki morza.