Angel Vasilev (1947 Płowdiw/Bułgaria – 2014 Płowdiw)

5 500,00 zł

Bez tytułu, 1990

akryl/płótno, 62 x 54 cm

sygn. l.d.: ‘AVasilev/90’

artysta bułgarskiego pochodzenia, samouk. Jego prace znajdują się w wielu kolekcjach prywatnych, m.in. w Portugalii, Hiszpanii, Norwegii, Francji, Niemczech, Włoszech, Japonii, USA i Argentynie. Na początku lat 90. Vasilev mieszkał i tworzył w Las Vegas. Wówczas miały miejsce jego liczne  indywidualne wystawy m. in. w Nowym Jorku, Waszyngtonie, Beverly Hills  i Los Angeles. W swoim malarstwie silnie nawiązuje do tradycji bizantyjskiej, której poprzez wprowadzenie elementów humoru i groteski nadaje zupełnie inny wymiar.