Cukiernica srebrna, Pierre Queille, Francja (Paryż), 2 ćw. XIX w.

2 800,00 zł

próba: 950

znaki złotnicze wybite na spodzie: francuska punca państwowa z głową Minerwy z cyfrą 1 oraz znak warsztatowy złotnika z symbolem łopaty i literami 'PQ' (Pierre Queille, czynny w latach 1834 – 1846)

masa: 262 g

wys. 15 cm

Cukiernica w kształcie wazki z dwoma uchwytami wolutowo-akantowymi po bokach, wsparta na czterech nóżkach zwieńczonych dekoracją akantową; kolisty brzusiec uskokowo przewężony w 3/4 wysokości, dekorowany ornamentem giloszowym, z medalionową rezerwą z grawerowanym monogramem wiązanym; nakrywka kopulasta zwieńczona uchwytem w formie pełnoplastycznej dekoracji kwiatowej.

Poszukiwana młoteczkowana cukiernica, bardzo okazała, lecz zdobiona w niezwykle delikatne wzory.