Fotel i stolik owalny w stylu Ludwika XVI, Europa środkowa, ost. ćw. XIX w.

3 900,00 zł

wymiary: stolik – 70 x 79 x 44,5 cm; fotel – 99,5 x 62,5 x 54,5 cm

Fotel złocony, z medalionowym, tapicerowanym oparciem; siedzisko tapicerowane; nogi proste, kanelowane; ażurowe poręcze; całość zdobiona ornamentem cekinowym, snycerowanymi motywami kwiatowymi oraz rozetami. Stolik owalny na czterech nogach, złocony, z marmurowym blatem; nogi proste, kanelowane; stolik zdobiony snycerowaną dekoracją w formie rozet oraz ornamentu akantowego i perełkowego.