M&M Vintage

Inwestowanie w sztukę

Inwestycja w sztukę

Często wiele osób zastanawia się nad korzystnym lokowaniem naszych oszczędności. Nie ma zbyt wielkiego zaufania do wielkich korporacji bankowych, a czasy kupowania i zakopywania sztabek złota minęły bezpowrotnie. Co niektórzy decydują się zatem na zakup dzieł sztuki, choć przez pozostałych jest to decyzja kompletnie pozbawiona sensu. Dlaczego jednak warto postawić na sztukę i w niej lokować swoje oszczędności? Dzieła sztuki cechuje niepowtarzalność i odporność na kryzys gospodarczy – dlatego tak wielu indywidualnych inwestorów decyduje się na ich zakup. Niektóre nie tracą na swojej wartości, a wręcz przeciwnie – z upływem czasu stają się coraz cenniejsze.

Inwestycja w sztukę to także inwestycja w rozwój duchowy. Pozwala na obcowanie z prawdziwym pięknem na co dzień, a nie jedynie podczas wizyt w muzeum. Każdy, kto posiada w swojej kolekcji choć jeden cenny przedmiot szybko uczy się doceniać jego wartość oraz przywiązuje się do jego walorów estetycznych. Inwestycja w sztukę po wielu latach potrafi zwrócić się z dużym zyskiem.

W związku z tym, że krajowy rynek sztuki rozwija się niezwykle dynamicznie i przynosi coraz to większe dochody, wierzymy, że w przeciągu najbliższych lat doścignie zachodnie standardy. Z roku na rok przybywa świadomych kolekcjonerów, a sztuką zaczyna interesować się rzesza ludzi pragnąca mieć w swoim domu unikalne elementy wyposażenia wnętrza. Już za niewygórowaną kwotę można nabyć dzieło sztuki obiecującego młodego artysty. Oprócz walorów estetycznych rozpoczynający swoją przygodę ze sztuką kolekcjonerzy zaczynają dostrzegać w niej potencjał inwestycyjny. O rosnącym zainteresowaniu sztuką świadczą rekordowe ceny osiągane na niektórych aukcjach. Biorąc pod uwagę ograniczoną podaż i stale rosnący popyt na dzieła sztuki, wierzymy, że polski rynek czeka obiecująca przyszłość. Stara się on powoli dorównywać rynkom zagranicznym, a jest to również powód do dumy dla naszego domu aukcyjnego. Cieszymy się, że inwestycja w sztukę stała się jednym ze sposobów lokowania swoich oszczędności przez coraz szersze grono Polaków. Wierzymy, że rozpowszechnianie takiego modelu inwestowania przyczyni się także do zwiększenia świadomości estetycznej w społeczeństwie.