Cukiernica srebrna, Art Deco, Tetard Freres, Francja (Paryż), pocz. XX w.

4 800,00 zł

wewnątrz złocona

próba: 950

znaki złotnicze wybite na spodzie: francuska punca państwowa z głową Minerwy z cyfrą 1 oraz znak warsztatowy złotnika 'TF' (Tetard Freres)

masa: 592 g

wys. 15 cm

Cukiernica art deco na planie kwadratu, wewnątrz złocona, o gruszkowatym, fasetowanym korpusie, uskokowo zwężającym się ku górze, z dwoma gładkimi uchwytami po bokach; nakrywka zwieńczona geometryzującym uchwytem.

Piękny egzemplarz, intensywny blask złoceń wewnątrz cukiernicy.